top of page

SÜPER GÜÇ ZENCEFİL


Regl ağrısı mı çekiyorsunuz ? Yol mu tuttu ? Kaslarınızda ağrı mı hissediyorsunuz ? Bunlar ve daha bir sürü sağlık sorununuzun cevabını taze bir zencefilde bulabilirsiniz.

Çoğu kişi tarafından zencefil en çok karnı rahatlatma özelliği ile biliniyordur ve ayrıca bir bardak zencefil çayı genellikle mide bulantılarını geçirmek için kullanılır. Öyleki yapılan araştırmalar , bu baharatın hamilelikte çok fazla yan etki göstermeden mide bulantısı ve kusmayı önemli ölçüde azalttığını ortaya çıkardı. Eğer ağır bir sindirime sahipseniz , zencefil bu ağırlığıda ortadan kaldırmak için mükemmel bir araçtır ve bir yandan da yağ yakımınızı sağlar.

Zencefilin içerisindeki gingerolün, yanma önleyici görevi gördüğü ve romatizma ağrılarını dindirmede pekala etkili olabilmektedir. Bu nedenledirki bu baharat kas ağrılarını ortadan kaldırmak için birebirdir ve bu sayede spor salonuna gidenler için vazgeçilmez bir seçenektir.

Sizlere rahatlıkla hazırlayabileceğiniz zencefilli bir çay tarifi de verelim dedik :)

Masala Çayı için gerekli malzemeler:

350 ml su

100 ml süt

4 adet çekilmemiş karabiber

10 adet ezilmiş kakule kabuğu

bir tutam rezene tohumu

bir çubuk tarçın

küçük bir parça doğranmış zencefil

Yapılışı:

350 ml suyu ve 100 ml sütü 4 adet çekilmemiş karabiber , 10 ezilmemiş kakule kabuğu , bir tutam rezene tohumu , bir çubuk tarçın ve küçük bir parça zencefil ile birlikte ısıtın. Kaynadıktan sonra 15 dakika demleyin. Bir poşet çay ekleyin ve bir dakika daha demleyin . Süzün ve tatlandırmak için bal ekleyerek servis edin.

Sıfır ağrılı bir hayatınız olması dileğiyle ...


Öne Çıkanlar
Son Yazılar
Arşiv
Etiket ile arayın
Henüz etiket yok.
bottom of page