top of page
BOKS
 

Günümüzün en popüler sporları arasında yerini alan Boks özellikle kadınlarında en çok tercih ettiği dersler arasında yerini aldı. Boks, çalışma temposu ile hem fiziksel olarak hem de metal olarak güçlenip bir yanda da kilo verebileceğiniz bir dövüş sporudur. Boks antrenmanının sağladıkları sayesinde kendinize olan güveninizi en üst seviyeye taşıyacak aynı zamanda da FIT bir vücuda sahip olmanın keyfini çıkaracaksınız.

MİHA BODYTECH
 
Miha-Bodytec'in fonksiyon ilkesi bir devrim niteliğindedir: Agonist ve antagonist ile beraber daha derinde yer alan kaslar eşzamanlı olarak elektrik impulsları ile uyarılır. Bunun sonucunda hem belirli kas grupları hedefli olarak, hem de vücudun tamamı korunmalı ve verimli bir şekilde çalıştırılabilmektedir. Çok kısa süreler içerisinde bir başarı görülür ve hissedilir. Miha-Bodytec farklı uygulama alanlarına yönelik çok amaçlı antrenman cihazı olarak eşsizdir.
ALETLİ PiLATES

 

Aletli pilates de amaç güç kazanmak, denge merkezini postür bozukluklarını düzeltmek vücudu kendi sınırları içinde doğru şekilde esnetmek ve tüm bunlar esnasında doğru nefes, doğru tempo, odaklanma ve akıcı hareket ilkelerine sadık kalmaktır. Derslerde dengeli bir bütünlük olmalıdır; çünkü amaç belirli kas gruplarını şişirmek ya da büyütmek değil, esnetip uzatarak kuvvetlendirmektir. 

MMA

(Mixed Martial Arts)

 

MMA yani "karma dövüş sanatları"  diğer dövüş sporlarında kullanılan ve çok geniş dövüş teknikleri içeren, tam temas mücadele sporudur. Kurallar, sporcuların yerde veya ayaktayken birbirlerine hücum etmelerine ve sarılarak mücadele etmelerine izin vermektedir. Bir sporcu ayakta dövüş için kick-boks,boks ve karate tekniklerini,yerdeki dövüşler için de güreş ve judo tekniklerini çalışır.
 

FONKSİYONEL ANTRENMAN

Fonksiyonel Antrenman genel güç ve kondisyon programıdır. Fonksiyonel Antrenman tanımlanmış 10 temel fiziksel özelliğin gelişimini hedefler. Bu özellikler, kardiyovasküler dayanıklılık, iş yapabilme kapasitesi, güç, esneklik, patlayıcı kuvvet, hız, koordinasyon, çeviklik, denge, vucüt kontrolü olarak sıralanır. Fonksiyonel Antrenman tek bir bölgeyi izole çalıştırmayı değil, birden fazla eklemin dahil olduğu ve bir çok ana kas grubunun harekete katıldığı fonksyonel hareketlerle bütün vücudu dengeli çalıştırmayı hedefler.

ANTIGRAVITY YOGA

 

Süspansiyon fitness ve havada yoga olarak da tanımlanan, AntiGravity(AG), özel ipek hamağının yardımıyla imkansız sandığınız tüm hareketleri yapabilirsiniz. AG prensipte bedenin yer ile temasını kesiyor; adeta bir kum saati gibi ters dönme hareketleri ile beden sisteminin yenilenmesini sağlıyor. 1000’den fazla hareketi ve etaplarla bedeni alıştırıyor ve geliştiriyorsunuz.

YOGA

 

Yoğun olarak omurgayı çevreleyen kaslar üzerinde çalışan yoga ile omurga uzar, esner ve güçlenir; gövdenin merkezinin dayanıklılığı artar, bu da tüm bedeni ve duruşu etkiler. Meditasyon tekniklerinin kullanıldığı yoga da hem ruhen hem de bedenen bir dinlenme ortaya çıkar. Size Yoganın gerçek değerini anlatmakta yetersiz kalabiliriz, yoga ancak deneyimlenebiliyor. Sizi, bizle yogayı deneyimlemeye davet ediyoruz!

SKOLYOZ PiLATES
 

Skolyoz, omurganın göğüs veya bel bölgelerinde görülebilen, yana doğru eğriliğidir. Tek başına olabileceği gibi, kifoz (arkadan öne doğru anormal bir eğrilik) ile beraber de görülebilir. Skolyoz Pilates ile omurga kaslarının güçlendirilmesiyle, ağrılar azalır ve yaşam kalitesi artmaya başlar. 

BODY BUILDING
 
Bütün spor branşlarının temelini oluşturan vücut geliştirme kondisyon çalışmalarının büyük bölümünü kapsar ve spor sayesinde göğüs kafesinin genişlemesini sağlayarak daha iyi solunum yapmayı sağlar. Vücuda olan hâkimiyetin artmasını, dengenin ve konsantrasyonda artış olmasını sağlayarak sağlıklı ve daha gösterişli bir vücuda sahip olmayı sağlar.
FITOWN KIDS
 
Çocuklar sadece okulda öğrenmezler. Sosyal hayatlarındaki başarıları da en az eğitim hayatı kadar önemlidir. Çeşitli branşlardaki dersler ile ekip olmayı, dikkati ve saygı duymayı öğrenecekler. Fitown Training'de çocuklar; Boks, Tai Chi, Zumba, Aikido ve MMA dersleri çok eğlenecekler.
ZUMBA

 

Zumbanın içerisindeKİ, kumbiya,

hiphop, samba, salsa, merenge,

mambo gibi hareketlerin yanı sıra Bollywood ve oryantal dans hareketleriyle hem eğlenirken hem de sıkılaşmanızı, kilo vermenizi, koordinasyonuzu arttırmanızı sağlayacaktır.

PiLATES

 

Pilates, vücudun sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlar. Pilates skolyoz (omurga eğriliği), osteoporoz (kemik erimesi, fıtık, bel ve sırt ağrısı gibi hastalıkları azaltır ve oluşumunu önler. Özellikle orta yaşlardaki insanların platese başlaması çok olumlu sonuçlar getirebilir. Yaşlanma belirtilerini geciktirir ve rahat bir hayat geçirilmesinizi sağlar.

KICK - BOKS

 

Kickboks, tüm vücut kaslarının çalıştığı aerobik özelliği yüksek, maksimum kalori harcadığınız bir dövüş sporudur. Eğer, günün stresinden uzaklaşmak bir yanda da vücut koordinasyonunuzu geliştirmek istiyorsanız sizin için doğru seçim Kick-Boks olacak. 

MUAY-THAİ

 

Muay Thai yaklaşık geçmişi binlerce yıl öncesine dayanmaktadır, bir savaş sanatı ve yaşam biçimi olarak öğretilen Muay thai dövüş sporu hem fiziksel hem de zihinsel olarak güçlendirir. 

Muay Thai hareketleri Kick Boks gibi maksimum kalori harcamınızı sağlar, sporcunun bünyesinde

esneklik kazandırır ve 

koordinasyonunu geliştirir.

TAEKWONDO
 
Çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600'lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan "Ayak Sistemi" ile "Yumruk Metodu" zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır.
WING CHUN
 

İnsan vücudunun doğal yapısındaki mükemmelliği kullanmaya dayanan, ekonomik, etkili hareketlerden oluşan, netice merkezli bir sistem olan Wing-Chun, estetiği ve sürati birleştiren bir sanattır. Saldırılardan korunmayı ve kendini korurken en az zararı hedefleyen Wing-Chun, sadece saldırı merkezli bir sanat olmayıp, akıl, beden, ve ruh disipliniyle estetiği harmanlar.

AIKIDO

 

Temelleri yüzyıllar öncesine dayanan bir Japon savunma sanatıdır. Aikido kişiye kendisini aşabilme, dayanıklılık, güç, esneklik, öz güven, dinginlik gibi bir çok özellik katar. Aynı zamanda da Aikido antrenmanları kardiovasküler özelliğe sahiptir.

WUSHU  SANDA
 
Uzakdoğu felsefesi, Wushu adı altında toplanır. Bununla beden ve ruhun uyumu sağlanır. İnsan karakterinin geliştirilmesi iradenin ve öğrenme kabiliyetinin güçlenmesi ve hoşgörülü davranış biçimi sağlanır. Antrenmanlarda esas olan, vücudun her bölümünü ayrı ayrı çalıştırmaktır. Wushu'da denge, solunum egzersizleri, esneklik, düşünce, pratik zeka ve meditasyon önemlidir. Bunlar, beden sağlığını en iyi şekilde etkiler.

TAI-CHI

 

Müzik eşliğinde yapılan yavaş ve zarif hareketlerden oluşan bir savunma sanatıdır. Tai – Chi’ nin diyabet, obezite, tansiyon, romatizma ve daha birçok hastalığa iyi geldiği uzmanlar tarafından desteklenmektedir. Size ruh, zihin ve beden bütünlüğünüzü sağlamayı vaat ediyoruz.

bottom of page